Pamokos kitaip: meninio skaitymo konkursas klasėje

Tradiciškai sausio mėnesį 5-10 klasėse vyko tokios lietuvių kalbos ir literatūros pamokos – meninio skaitymo konkursas klasėje.

Mokiniai ruošėsi iš anksto, nes surasti suprantamą ir patinkantį eilėraštį tikrai nelengva, prireikė ir mokytojų patarimų. Tai buvo gera proga pakeliauti po poezijos pasaulį ir su juo plačiau susipažinti.

Kiekvienoje klasėje konkursas vyko ir panašiai, ir šiek tiek skirtingai. 9 ir 7 klasių pamokose dalyvavo ir klasės vadovas bei psichologijos, etikos mokytojas Laimondas Taroza, kuris kartu su auklėtiniais atliko jauduliui sumažinti skirtų pratimų, pateikė įvairių patarimų. Aštuntokų skaitomų eilėraščių klausėsi klasės vadovė Lina Valaitė, kuri pasidžiaugė dėl auklėtinių atsakingumo išmokti kūrinį laiku. Mokiniai ne tik raiškiai skaitė pasirinktą eilėraštį atmintinai, dar turėjo įvardyti kūrinio temą ir pagrindinę mintį, raštu įvertinti naudingumą, nurodant 3 argumentus.
O susikaupti, nusiraminti padėjo klausomos „Aktorių trio“ dainos. 6 klasei pamoka vyko daugiafunkcio centro aktų salėje, tad reikėjo nemaža drąsos žengti į sceną, juo labiau, kad atidžiai klausėsi ne tik mokytojos, jų padėjėja, bet ir bibliotekininkė.

Tokios pamokos, anot mokinių, įdomios ir naudingos, nors pasiruošti ir jose dalyvauti nėra paprasta. Taip įgyjama gyvenimiškos, kiekvienam savitos patirties.

Nijolė Sodonienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Skip to content