Praktinių studijų savaitės Kalbų ir menų diena – kūrybinga ir turininga

Birželio 16 d. praktinių studijų savaitės KUK (Katyčiai – Usėnai – Kintai) projekto Kalbų ir menų dienos veikla buvo kelių įvairių dalių.

Visų pirma, 9 ir 10 klasių mokiniai ieškojo medžiagos apie žmones, garsinančius Lietuvą pasaulyje: kiekvienas apie nurodytą asmenybę. Naudodamiesi ne tik savo turimomis informacinių technologijų priemonėmis, bet ir sutartu laiku Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos Kintų filialo knygomis ir kompiuteriais, atrinko svarbesnius ir įdomesnius faktus. Jais remdamiesi pasakojo bendraamžiams, vienas kitą dar papildydami..

Kita dalis – kūrybinė: devintokams ir dešimtokams akrosticho kūrimas pagal savo vardą ir pavardę gimtąja kalba; septintokams anglų kalba pagal savo vardą, aštuntokams – pagal žodį LITHUANIA. Kiekvienoje klasėje buvo išrinkti sklandžiausi, įdomiausi tekstai.

Trečia dalis: susitikimas su Audra Juodeškiene, įmonės „Kintai Arts“ vadove, ir dailininku Martynu Pekarsku – buvusiais Kintų mokyklos mokiniais.

7-10 klasių mokiniams A. Juodeškienė papasakojo apie tarptautinį Kintų muzikos festivalį, kiekvienam mokiniui įteikė kvietimą, skirtą į visus šiemetinio 10-ojo festivalio renginius dviem asmenims, kvietė juose lankytis su tėveliais, įsijungti į savanorių veiklą. Kartu su mokiniais aptarė ir Kintų kaitų klubo (jėgos aitvarų), kuriam vadovauja Laurynas Juodeška, veiklą, į kurią yra įsijungę nemaža kintiškių.

Dailininkas Martynas Pekarskas supažindino su „Kintai Arts“ menininkų rezidencijos veikla. Mokiniai sužinojo, kad Kintuose gyvena ir kuria jauni menininkai iš įvairių pasaulio šalių, kokie jų sukurti darbai puošia kai kuriuos miestelio statinius. Buvo įdomu klausyti apie meno, Kintų gamtos savitumo  reikšmę ir įtaką jauniesiems kūrėjams.

Ketvirta dalis – veiklų apibendrinimas Kintų kultūros centro kiemelyje, kartu apžiūrint 5-6 klasių tądien sukurtų piešinių parodą.

Kalbų ir menų dienos veiklą organizavo lietuvių k. mokytojos Nijolė Sodonienė ir Asta Neimantienė, dailės mokytoja Rita Tarvydienė ir anglų k. mokytoja Gintarė Mačiulaitienė, ją vykdyti padėjo mokytojai Lina Leikuvienė ir Rubenas Bukavickas.

 

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Skip to content