Projektas „Lietuvių liaudies daina šiandien (moderniai)“

7 klasės mokiniai gegužės mėnesį lietuvių kalbos ir literatūros pamokose vykdė projektą „Lietuvių liaudies daina šiandien (moderniai)“. Kiekvienas septintokas ruošė 7-10 minučių trukmės pranešimą, kuriame reikėjo pateikti muzikinės grupės (asmens) glaustą charakteristiką ir pasirinkti 2-3 skirtingos nuotaikos dainas su vaizdo įrašais bei jas apibūdinti.

Mokiniai, pasiruošę galutinį pranešimo medžiagos variantą, rašėsi pristatymo kalbos tekstą Classroom dokumente, atsižvelgdami į mokytojos Nijolės Sodonienės pateiktus reikalavimus.

Pranešimų pristatymo pamokose dalyvavo ir svečiai – 8 klasės mokiniai. Septintokai kalbėjo ir skleidė žinią, kad Lietuvoje yra nemažai muzikinių grupių, kurių kūrybos pagrindas yra liaudies dainos. Buvo pristatytos grupės: „ATALYJA“, „GYVATA“, „KITAVA“, OKATA”, „ŽALVARINIS“, „PIEVOS“, „BALTOS VARNOS“, „KEISTO FOLKLORO GRUPĖ“. Jų nariai liaudies dainas atlieka ne tradiciškai, o moderniai. Akivaizdus ir mokytojos pateiktas pavyzdys roko-metalo grupė „THUNDERTALE-PERKŪNO SAKMĖ“.

Ukrainietė Roksana puikiai paruošė ir lietuvių kalba pristatė pranešimą apie populiarią Ukrainos grupę ,,KALUSH ORCHESTRA”.

Klausėme ta pačia melodija dainuojamos lietuviškos „Oi, jojau jojau, dūmojau” ir ukrainietiškos „Ой, у лузі червона калина”.

Sprendžiant pagal 7 ir 8 klasių mokinių vertinimą, geriausiai projekto užduotį atliko ir sėkmingai pristatė Lina, Roksana, Urtė ir Eimantas. Žinoma, visi daugiau ar mažiau praplėtė akiratį.

Jaunųjų žurnalistų klubas „Kas? Kur? Kada?“

Skip to content