PSS. Savo krašto pažinimas praktiškai integruotose biologijos, chemijosir lietuvių kalbos pamokose

Praktinių studijų savaitę tarpdalykinė veikla buvo naudinga geriau pažinti ir vertinti kraštą, kuriame gyvename.

Birželio 7 dieną aštuntokai dalyvavo integruotoje biologijos, chemijos ir lietuvių kalbos veikloje, kuri vyko Aukštumalos aukštapelkėje ir Rūgulių kaime. Pirmoje dalyje ,,Aukštumalos draustinis: saugotinų augalų rūšių stebėjimas“, klausydamiesi biologijos ir chemijos mokytojos Ingridos Cyrolies, naudodamiesi įvairiais pojūčiais, susipažino su šios vietovės savitumu ir istorija. Antroje dalyje skanavo būtent pamario krašto „vofelius“ ir bendravo su jų kepėja Birute Gudauskiene, kuri paaiškino ir baltų ženklų reikšmę savo sukurtose didžiulėse šiaudinėse skulptūrose. O trečioje išbandė sumanumą lietuvių kalbos mokytojos Nijolės Sodonienės vedamame protmūšyje ,,Augalai lietuvių kūryboje”.

Birželio 8 dieną 7 klasės mokiniai irgi mokėsi lankydamiesi šiose vietose. Kartu su mokytojomis atliko Aukštumalos aukštapelkės draustinio augalų įvairovės tyrimą, o pasisotinę ,,vofeliais” varžėsi viktorinoje ,,Augalai lietuvių tautosakoje”.

Tokioje patyriminėje veikloje įgytos žinios praverčia kiekvienam ir skatina labiau saugoti kraštą, kuriame gyvena.

Ingrida Cyrolies,

biologijos mokytoja metodininkė ir chemijos mokytoja,

Nijolė Sodonienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Skip to content