Antroji diena ,,Vasara vaikystės miestelyje 11” stovykloje

Birželio 13 d. 4-8 klasių mokiniai su stovyklos vadovėmis Gabriele K. ir Simona V. vyko į Šilutės kultūros ir pramogų centrą, kuriame VšĮ ,,Tavo Robotas” įkūrėjas mokslininkas Eivanas Maksvytis pristatė savo robotikos laboratoriją.

Pirmoji užduotis – lavinti savo fantaziją, įsivaizduojant oranžinę kiaulę su… dramblio ausimis! Pristatydamas tokią užduotį mokslininkas mokiniams norėjo parodyti, kad viskas priklauso nuo mūsų ir nuo mūsų lakios vaizduotės, kuri žmogui leidžia viską…

Nuo pirmųjų mąstymo užduočių, perėjome prie kūrybos. Kaipgi pasigaminti droną? Prasidėjo minčių linksmybės, bet surimtėjus ir labiau pamąsčius vaikai puikiai suprato iš ko gaminamas dronas. Proceso metu pamatė, kad pačių detalių gaminimas yra labai atsakingas, kruopštus ir pakankamai ilgas darbas (dauguma sakė, kad negamintų, pernelyg ilgas darbas…🤭)

Mokiniai taip pat susipažino su kai kuriais laboratorijoje esančiais robotais – ,,EVA”, kuri turi labai daug funkcijų, net ir kavą gali pagaminti! Ir ,,Q” robotu-šuniu, kuris mokiniams sukėlė daugiausiai emocijų. Šis robotas skirtas ne tik atkreipti aplinkinių dėmesį į robotą-šunį, bet jis atlieka ir kitas labai svarbias ir naudingas visuomenei funkcijas, viena iš jų – gali nuskenuoti žmogų ir interneto pagalba, gali jį atpažinti 😮.

Pasidžiaugus robotais, mokslininkas Eivanas M. aprodė mokiniams ,,Apple” kompiuterių klasę. Mokiniai pamatę kompiuterius ištarė: ,,Vau, kaip aš tokio norėčiau”. Apžiūrinėjant kompiuterius mokslininkas Eivanas M. pristatė vieną iš kūrėjų ir neįprastą istoriją – kodėl logotipas ,,obuolys’’ tapo lyg nukąstas (ją gali papasakoti vaikai) 🤔.

Apie pasaulį, užterštumą ir ateitį… Mokslininkas Eivanas vaizdžiai parodė, kaip pasaulis atrodo šiandien ir diskutavo su mokiniais, kokios grėsmės kelia didžiausią pavojų pasaulio išlikimui. Mokiniams ši diskusija buvo labai įdomi, patys į ją noriai įsitraukė. Filosofiniai klausimai: ,,Kas aš?”, ,,Kokia mano prasmė?” ir ,,Ką aš galiu padaryti dėl žemės, kad ją išsaugočiau?”, vaikus privertė susimąstyti. 🌱🌏

Šiandieninis klausimas – o kas gi mano sriuboje? 🤔😳

Už ypatingą, nepaprastą ir įdomią edukaciją, suteiktas žinias, pamąstymus, diskusijas ir norą dalintis mokslu esame dėkingi VšĮ ,,Tavo Robotas” įkūrėjui mokslininkui Eivanui Maksvyčiui ir jo komandai. Ačiū!

Gabrielė Kumutaitytė,

socialinė pedagogė

Skip to content