PSS VEIKLOS VYKO IR DARŽELYJE

Spalio 4 – 8 d. darželyje, kaip ir mokykloje vyko teminė veikla „Vanduo“.
Mišrios priešmokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ mokiniai, kartu su savo mokytoja Sonata Rangiene, gvildeno temą ,,Per balas“. Ugdytiniai praktinių studijų veiklų metu atliko tyrimus ,,Kas skęsta, kas ne?“, ,,Kodėl skėtis apsaugo nuo lietaus?“,

,,Aš lietučio nebijau“. Praktinių užsiėmimų metu vaikai sužinojo, kurie iš pasirinktų daiktų skęsta. Ugdytiniai į indą su vandeniu dėjo: plastikinę kaladėlę, raktą, plunksną, obuolį, kamuoliuką, akmenį ir stebėjo daiktų būseną. Kito tyrimo metu išsiaiškino, kaip skėtis apsaugo nuo lietaus ir kiekvienas sužinojo ar jų striukės medžiaga apsaugo nuo lietaus.

„Saulučių“ grupės mokiniai susipažino su rudens požymiais. Vienas iš rudens požymių – lietus. Mokytoja Daiva Kaunienė papasakojo vaikams, kada ir kodėl lyja lietutis, kur dingsta balos. Visi drauge atliko darbelius „Taškausi baloje“ ir „Lietaus lašelis“. Mokėsi šiaudeliu išpūsti (ištaškyti) balą ir pūsti mėlynus muilo burbulus, kuriais puošė „Lietaus lašelį“.
Patys mažiausieji – „Zuikučių“ grupės mokinukai kartu su mokytojomis Laima Bušininkiene ir Gabriele Kumutaityte – „maudė“ vandenyje balionus. Stengėsi juos panardinti į vandenį, tačiau jie iššokdavo, aptaškydami visus aplink stovinčiu.
Meninio ugdymo užsiėmimuose tema „Vanduo“ atsispindėjo mokinių dainelėse, lietuvių liaudies rateliuose – žaidimuose.

Laima Bušininkienė,
IUG, PUG mokytojų metodinės grupės pirmininkė

Skip to content