Saugesnio interneto savaitė šiemet vyko virtualiai

Šiemet Saugesnio interneto diena daugelyje Europos šalių buvo minima vasario 9 dieną, tačiau organizuojant šią teminę akciją, įvairios šviečiamosios veiklos visoje Lietuvoje vyko visą savaitę.

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka ir jos filialai kasmet jungiasi prie šios projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ organizuojamos akcijos, skirtos Saugesnio interneto savaitei.

Kintų filiale irgi netrūko virtualių veiklų. Tęsdamos draugystę su Kintų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojomis, bibliotekininkės kvietė pradinukus kurti piešinius. Vėliau Kintų bibliotekos „Facebook“ paskyroje buvo surengta virtuali piešinių paroda „Kurkime geresnį internetą kartu“. Kintų pagrindinės mokyklos 4–6 klasių moksleiviai, subūrę komandą „Žingeidūs kintukai“, kartu su vadove Vitalija Vyšniauskiene dalyvavo Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje. Vasario 8 – 11 d. kasdien su komanda susitikome „Google Classroom“ virtualiame kambaryje ir sudalyvavome keturiuose viktorinos turuose.  Kintų moksleivių komanda pasirodė šauniai – iš galimų 69 taškų surinko net 60.

Kintų filialo bibliotekininkės vasario 8-12 d. Kintų bibliotekos „Facebook“ paskyroje kvietė mokinius ir kitus miestelio gyventojus  dalyvauti virtualiame žaidime-viktorinoje „Aš ir internetas“. Visą savaitę buvo galima registruotis ir žaisti interaktyvų žaidimą. Žaisti galėjo visi kas norėjo pasitikrinti ir įgyti naujų žinių. Pagrindinės viktorinos temos – faktai apie naudojimąsi internetu: kaip ir kada jis atsirado pasaulyje bei Lietuvoje, kaip juo saugiai naudotis. Tai gera proga paskatinti dalyvių ir žiūrovų kūrybišką mąstymą bei pagilinti jų skaitmeninio raštingumo žinias.

Džiugu, kad visą šią savaitę bibliotekos skaitytojai aktyviai dalyvavo virtualiuose akcijos renginiuose, galėjo geriau pažinti ne tik bendravimo internetu galimybes, bet ir susimąstyti apie atsakingą bei saugų buvimą internetinėje erdvėje.

Parodos nuoroda

https://www.facebook.com/kintu.biblioteka/posts/1797004833802412

 

Vitalija Vyšniauskienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Skip to content