„Sekti svajonę“ – gyvenimiškos pamokos su buriuotoju Andriumi Varnu

Skatinanti mąstyti, įsivertinti ir siekti tikslo – tokia integruota ugdymo karjerai ir lietuvių kalbos pamokų veikla vyko 2021 m. spalio 6 d. susitikimo metu su legendiniu buriuotoju Andriumi Varnu.

6-10 klasių mokiniai sužinojo, kaip šis aistringas keliautojas siekė savo svajonės, kokių tam reikėjo žinių, pastangų ir asmeninių savybių.


Puikus pavyzdys, kaip svajonė įgyvendinama, – įtaigus ir vaizdingas pasakojimas apie savo tikslo siekimą. Kadangi A. Varnui nesvetimos avantiūros ir ekscentriški sprendimai, savo gamybos mažyte, vos 10 metrų ilgio ir 3,25 metrų pločio, jachta „Ragainė II“ apiplaukė aplink pasaulį. Jo kelionė tęsėsi dvejus metus ir 19 dienų. Namo sugrįžo 2010-ųjų rugpjūtį.
Mokiniai išgirdo, kad A. Varnas dar būdamas paauglys, besimokydamas mokykloje, domėjosi kelionėmis, pasaulio geografija ir įvairiomis inžinerinėmis konstrukcijomis (pvz. pats susikonstravo plaustą ir jį išbandė). O savo jachtą „Ragainė II“” pasigamino pats savo sodyboje Kintuose 1995 m. ir visiems skeptikams įrodė, kad ir namų sąlygomis galima suręsti tvirtą neriboto plaukiojimo rajono kreiserinę jachtą – ji atlaikė kelionę aplink žemės rutulį.


Andrius Varnas į šią kelionę leidosi su savo dukra Rasa ir jos draugu, baskų kilmės jaunuoliu Egoi Urquiza. Galbūt todėl po penkerių metų buriuotojas sugrįžo į baskų žemę, tik šįkart pėsčiomis, nes nusprendė jėgas išmėginti Šv. Jokūbo kelyje. Šį 800 km maršrutą piligrimai eina jau daugiau nei tūkstantį metų. Mokiniai išgirdo įtaigų pasidalijimą įspūdžiais ir apie šią patirtį.


Dar daug apie ką kalbėjo A. Varnas, iliustruodamas vaizdo medžiaga, atsakė į įvairius klausimus.
Šios gyvenimiškos pamokos su buriuotoju Andriumi Varnu daugeliui mokinių buvo įdomios ir įsimintinos, teikiančios žinių ir skatinančios siekti tikslo.


Dėkojame kintiškiui Andriui Varnui už gyvenimiškas pamokas Kintų mokyklos mokiniams: pavyzdys – geriausias mokytojas.

Ingrida Cyrolies,
ugdymo karjerai koordinatorė

Skip to content