Stovykla vaikams „Atostogauk, tobulėk ir auk – 2“ vyko nuotoliniu būdu

Šilutės rajono savivaldybė finansavo Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo organizuojamą neformaliojo vaikų švietimo stovyklą „Atostogauk, tobulėk ir auk – 2“.

Stovykla turėjo įvykti spalio 26–30 d., bet dėl Covid-19 susidariusios padėties, siekiant išvengti užkrato grėsmės, stovykla buvo atšaukta. Ji nuotoliniu būdu vyko lapkričio 30–gruodžio 4 d., naudojantis „Google Classroome“ nemokama paslauga, skirta mokykloms. Dėkojame Kintų pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytojai Linai Valaitei, padėjusiai pasiruošti stovyklos veikloms nuotoliniu būdu, vaikų tėveliams už pagalbą ir supratingumą.

Visiems vaikams, dalyvavusiems stovykloje, bibliotekininkės paruošė priemones, kurių prireikė vaizdo pamokėlių metu. Kiekvieną dieną vyko vis nauja veikla. Dalyviai buvo supažindinti su kelių rūšių teatrinėmis lėlėmis: pirštininėmis, lazdelinėmis, marionetėmis bei lėlėmis, skirtomis šešėlių teatrui. Prisiminėme, kokių personažų reikės, kad būtų parodytas šešėlių teatro spektaklis „Ropė“. Šešėlių teatro spektakliui gaminome lazdelines lėles.

Spalvinome Kintų Vydūno kultūros centro paruoštą suvenyrinį ruošinį – žuvelę-magnetuką. Savo nuspalvintą žuvelę moksleiviai padovanos močiutei, seneliui ar draugui Kalėdų proga, o gal  stovyklautojas pasiliks sau, kaip prisiminimą apie šio krašto žvejo laimikį, ištrauktą iš tinklo.

Kalėdos ne už kalnų, visi ruošiamės rašyti sveikinimus draugams, tad su moksleiviais  mokėmės gaminti šventinius atvirukus, į kuriuos suguls gražiausi ir šilčiausi linkėjimai artimiesiems.

Stovyklos dalyviai sužinojo, kaip pasigaminti naminį plastiliną, o iš jo – žaisliukus. Juos iškepus krosnelėje išėjo puikios kalėdinės eglutės puošmenos.

Dirbtuvėlių metu vaikai stebėjo bibliotekininkės pagamintą ugnikalnio modelį ir mėgavosi juo nuotoliniu būdu. Visi kartu kūrė kalėdinį paveikslėlį. Mokiniai ant paruoštų lapų dėliojo plastiliną, taip neįprastu būdu spalvino paveikslėlį. Juos vaikai atnešė į biblioteką, kur įrėmino ir surengė parodėlę.

Jau pačią pirmąją stovyklos dieną su vaikais pradėtas gaminti žaidimas „Bingo“. Žaidimo kamuoliukus iš medžio pagamino staliaus dirbtuvių „Kuršmedukas“ savininkas Vytautas Valiukevičius. Stovyklautojai namuose šias detales šlifavo švitriniu popieriumi ir baigę darbus grąžino į biblioteką. Vėliau ant kiekvienos detalės buvo išgraviruotas reikiamas skaičius. Tą dieną ir išbandytas žaidimas „Bingo“. Tai yra labai lengvai įtraukiantis ir, be abejonės, vienas smagiausių žaidimų. Jis turi lengvas, greitai įsimenamas taisykles. Net du stovyklos dalyviai vienu metu užbraukė visą lentelę, tuomet jų laukė nuostabūs prizai. Dalyviai patyrė daug gerų emocijų, žinoma, ir šiek tiek nusivylimo. Visi, užbraukę po eilutę, irgi buvo apdovanoti simboliniais prizais.

Stovyklos metu vyko dirbtuvėlės „Žibintų gamyba“. Stovykla turėjo įvykti spalio pabaigoje, tad šių dirbtuvėlių metu su vaikais turėjome gaminti Helovino žibintus iš moliūgų. Dabar jau Kalėdų metas, tad su stovyklautojais gaminome šiai šventei skirtus žibintus.

Vykdant stovyklos veiklas įsigytos naujos medžiagos, priemonės ir inventorius leis vykdyti veiklas nenutrūkstamai, tai turi teigiamą poveikį tiek stovyklos dalyviams, tiek potencialiems bibliotekos lankytojams. Patobulintos esamos ir sukurtos naujos neformalaus ugdymo paslaugos bibliotekoje – surengtos kūrybinės dirbtuvėlės, edukacijos. Vaikai įgijo gebėjimų vertinti ir įsivertinti, išreikšti save, tapo labiau motyvuoti, pažangesni ir pasitikintys. Sumažėjo kultūrinė, socialinė, informacinė atskirtis.

Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios 

bibliotekos Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė 

Vitalija Vyšniauskienė

Skip to content