Trečioji diena ,,Vasara vaikystės miestelyje 11” stovykloje

Birželio 14 d. 4-8 klasių mokiniai vyko į UAB ,,Kintai”, apžiūrėti ir susipažinti su žuvininkystės ūkiu.

Atvykę vaikai smalsavo vaikščiodami restorano ,,Mėlynasis karpis” teritorijoje. Vieni kitiems pasakojo apie viešbutį-laivą, apie skanų maistą, kurį teko ragauti, apie matomus vandens dviračius, kuriais kai kurie vaikai plaukiojo.

Žuvininkystės ūkį vaikams pristatė UAB ,,Kintai” žuvininkystės ūkio prižiūrėtojas. Jis vaikams papasakojo, kad įmonėje yra auginamos įvairiausios žuvys: karpiai, plačiakakčiai, šamai, eršketai ir t. t. 

Visi ėjo apžiūrėti dalelę įmonės tvenkinių, kuriuose yra auginama dalis žuvų. Vaikai drąsiai klausinėjo, kurgi ir kas auginama, kaip žuvys maitinasi ir ar galima atvažiuoti pažvejoti.

Priėję nedidelį namelį spėliojome kas gi viduje, vaikai vienbalsiai nusprendė, kad ten bus auginamos mažos žuvytės. O tos mažos žuvytės yra – mailius, jos tokios mažos, kad vos pavyko pamatyti. Darbuotojas apšvietė vandenį, leido pamatyti begalę mailiaus, vaikai sakė, kad suskaičiuoti yra neįmanoma.

Keliaujant toliau ir priėjus prie daugiau pastatų, vaikai užuodę žuvies kvapą pasidalino į dvi dalis pasakymais: ,,mmm, skaniai kvepia” ir ,,fui, žuvis” Įėjus į vieną iš pastatų pamatėme didžiules vandens talpas, o tame vandenyje auginami šamai. Vaikai galėjo užlipti laipteliais ir pažiūrėti, kaipgi tie šamai plaukioja (o šamai pasirodė labai žaismingi ir šokinėdami aptaškė vaikus vandeniu)

Dėkojame UAB ,,Kintai” už galimybę vaikams susipažinti su žuvininkystės ūkiu.

Gabrielė Kumutaitytė,

socialinė pedagogė

Skip to content