„Pasaka apie Eglę“ – Kintų moksleivių akimis

Asta Neimantienė,
teatro vyresnioji mokytoja

Kintų pagrindinėje mokykloje režisūrinę praktiką atliko buvusi šios mokyklos mokinė Neringa Rimkutė, šiuo metu Klaipėdos universitete studijuojanti lietuvių filologiją ir režisūrą.

Neringa stebėjo teatro pamokas, 5-6 kl. grupėje vedė teatrinę mankštą, vadinamą „trenažą“, su 8 klasės mokiniais inscenizavo O.Survilaitės kūrinį „Pasaka apie Eglę“. Pirmiausia, pastatymą stebėjo ir įspūdžiais pasidalijo 10 klasės mokiniai. Vėliau spektakliukas buvo parodytas 7-os ir pradinių klasių mokiniams.

O ką galvoja patys artistai – aštuntokai? Jų mintys: „Vaidinimas-apie patyčias, kurios yra visur. Mums labai patiko vaidinti, nes įgavome patirties ir daug ko išmokome. Žodžiu, labai patiko ši veikla, nes tai- įdomu“ (Deimantė G.); „Buvom medžiais, medkirčiais, vaikais. Sekėsi puikiai. Nugalėjom baimę ir įsijautėm į vaidmenis.“ (Karolis); „Vaidinome medžius. Aš atlikau Eglės vaidmenį, iš kurios visi medžiai tyčiojasi ir apkalbinėja. Tačiau, kai Eglę nukirto medkirčiai, kiti medžiai gailėjosi ją praradę.“ (Evelina); „Beveik visa klasė buvo susitelkusi. Rezultatas buvo puikus! Pasirodėme puikiai, perteikėme emocijas, jausmus.“ (Ugnė); „Šituo spektakliu mes parodėme, koks svarbus yra bendravimas su kitais“ (Deimantė P.); „Buvo gera diena ir man labai patiko. Norėčiau daugiau tokių dienų.“ (Pijus); „Aš vaidinime nedalyvavau, bet mačiau repeticiją. Manau, kad mano klasės draugams sekėsi puikiai. Jie šauniai dirbo, žinojo žodžius ir savo vietą scenoje. Kitų atsiliepimai taip pat buvo geri.“ (Gražmintė).

Anot režisierės Neringos, šia trumpa istorija norėjo parodyti, kad ne tik pasakoje, tarp medžių vykstantis konfliktas yra pagrindinė kūrinio mintis, tai – aktualu ir realiame gyvenime. Neretai susiduriama su panašia situacija, kuomet yra engiamas vienas žmogus, iš jo šaipomasi, todėl svarbiausias siekis buvo, kad patys mokiniai ir žiūrovai bent kelioms akimirkoms susimąstytų, suprastų, jog tyčiotis iš kito nėra gerai. Neringa džiaugėsi, kad mokiniams patiko ir, kad po šio pasirodymo santykiai tarp bendraklasių tapo artimesni.

Spekt1 Spekt2 Spekt3 Spekt4

Skip to content