Vaikų karpyti žibintai akcijai „ATMINTIES ŠVIESA“

Jau antrus metus Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai įsijungė į mokyklos partnerio Kintų Vydūno kultūros centro organizuojamą šviesos akciją „ATMINTIES ŠVIESA“. 

Dailės pamokų metu 7-9 kl. moksleiviai studijavo tautodailės meno tradicijas, gilino įgūdžius kuriant ritminę kompoziciją. 

Lankėsi Kintų Vydūno kultūros centre eksponuojamoje tautodailininkės Rūtos Emigart Čiuželienės karpinių parodoje,  aptarinėjo ir komentavo dailininkės karpymo techniką, apibūdino pasirinktas kompozicijas, ieškojo sąsajų su pamario krašto vietovėmis, etnografija. 

Parodos fone ir patys išbandė karpymo techniką, kurdami popierinius žibintus. 

Žibintų gamybos akcijoje aktyviai įsijungė Kintų atvira jaunimo erdvė ir jos vadovė mokytoja Vilija Ašmonaitė. 

Pasitinkant Vėlinių šventes, 5-10 kl. moksleiviai, lydimi mokytojų, pagamintus žibintus, nunešė į nebeveikiančias Kintų evangelikų liuteronų kapines. Iš baltų žibintų mokiniai sudėjo atminties taką, uždegė žvakeles, kartu su Kintų evangelikų liuteronų kunigu Mindaugu Žilinskiu prisiminė tarpukaryje gyvenusių Kintų gyventojų istoriją, tradicijas, tragišką likimą ir pagerbė jų atminimą.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja

Skip to content