Vasaros poilsio stovykla „Vasara vaikystės miestelyje 9“

Birželio 8-12 dienomis vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Vasara vaikystės miestelyje 9“, į kurią susirinko būrys pradinukų – net 23 1-4 klasių mokiniai!

Pirmąją dieną 1-4 klasių mokiniams buvo organizuota ekspedicija ir dirbtuvėlės „Medžio kelionė“, kurios metu vyko į Kintų girininkiją ir į staliaus dirbtuves, kur vaikai praplėtė savo žinių bagažą apie savo krašto gamtą ir turėjo galimybę dirbtuvėse pamatyti kaip medis virsta daiktais reikalingais mūsų buičiai, dalyvavo edukaciniame užsiėmime. 

Antrąją dieną keliavo į Mingės kaimą bei į žuvininkystės ūkį UAB „Kintai “.  Norėdami kuo geriau pažinti mūsų krašto žvejų gyvenimą ir tradicijas, aplankė vaizdingame Nemuno deltos regioniniame parke esantį Mingės kaimą. Čia įkurtame Žvejo muziejuje sužinojo kaip pinti senovinius pamario žvejybos įrankius – nėginius bučiukus, išgirdo nepaprastai įdomių istorijų ir pamario žvejybos paslapčių. Laivu plaukė Minijos upe į Rimgaudo Višinsko žuvininkystės ūkį UAB „Kintai”, apžiūrėjo kaip auginamos žuvys.  Po to autobusu keliavo į Ventės ornitologinę stotį, kurioje ornitologas Vytautas Eigirdas papasakojo apie paukščių žiedavimą.Mokiniai vyko į Klaipėdos zoologijos sodą, susipažino su gyvūnijos įvairove.

Mokiniams organizuota išvyka į Laivų muziejų, dalyvavo edukacinėje programoje „Pasigamink žuvytę“, aplankė gražiausias vietas Drevernoje, turiningai praleido laisvalaikį.

Birželio 12 dieną vasaros poilsio stovyklos dalyviai lankėsi Vydūno kultūros centre, dalyvavo edukacinėje programoje „Žuvys ir žuvininkai“, kurios metu sužinojo, kaip reikia paruošti valtį ir kokius įrankius su savimi privalo turėti žvejys, plaukdamas į žvejybą ir kiek laiko jis praleisdavo mariose, ką valgė ir kur miegojo bei kaip privalo pasielgti užkluptas audros ir kt.
Vėliau Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vaikai dalyvavo dirbtuvėlėse „Išmanieji įrenginiai“. Užsiėmimus vedė Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto mokslo darbuotoja dr. Anita Juškevičienė. Užsiėmimo metu vaikai išbandė vandens lygio matuoklį, dirvožemio drėgnumo, aplinkos temperatūros ir drėgmės lygio, vandens temperatūros bei dujų koncentracijos ore nustatymo įrenginius sukurtus iš Arduino rinkinių. Atliko užduotis savarankiškai ir grupėmis. Grupėse reikėjo įvairias įrenginio dalis sugrupuoti kam jos skirtos: duomenų rinkimui, apdorojimui ar išvedimui. Tokiu būdu surinko reikiamą informaciją, sistemino gautas žinias bei mokėsi dirbti komandoje.

Stovyklos pabaigoje pradinukai dalyvavo Daugiafunkcio centro metodininkės Simonos organizuotose linksmosiose varžybose.

Jurgita Tamošiūnienė, socialinė pedagogė

Skip to content