Vydūno jubiliejui skirtus renginius Kintuose pradėjo moksleiviai

Asta Neimantienė,
Kintų Vydūno kultūros centro vadybininkė,
Kintų pagrindinės mokyklos teatro vyresnioji mokytoja

Kovo 22 d. Kintuose nuvilnijo Vilhelmo Storosto -Vydūno 150-osioms gimimo metinėms skirti renginiai.

Pirmasis jubiliejinės dienos renginys buvo „Protų mūšis“. Jame aktyviai dalyvavo Kintų pagrindinės mokyklos 8-10 klasių bei Šilutės pirmos gimnazijos Kintų skyriaus 3 – 4 klasių mokiniai.

Mokiniai buvo suskirstyti į 5 mišrias komandas po 5 narius. Jiems  buvo pateikti net 42 klausimai apie pinigų atsiradimą Lietuvoje, jų istorijos raidą, asmenybes, įamžintas piniguose, be abejonės, ir Vydūną.

Šį edukacinį renginį surengė ir rėmė Lietuvos bankas, tad prizai iš tiesų buvo vertingi. I-ąją vietą laimėjusios komandos nariai apdovanoti Lietuvos banko išleistais numizmatinių monetų rinkiniais, skirtais Lietuvos valstybės šimtmečiui, II-ąją vietą – 2 eurų nominalo jubiliejinėmis monetomis, išleistomis Baltijos valstybių šimtmečiui paminėti. Pralaimėjusių nebuvo. Kitos komandos taip pat buvo apdovanotos LB lankstinukais ir proginėmis monetomis.

Protų mūšį vedė Lietuvos banko Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Inga Pache. Renginio metu dalyviai galėjo pasivaišinti Kintų kepyklėlės iškeptais skanumynais.

ProtM1 ProtM2 ProtM3 ProtM4 ProtM5 ProtM6 ProtM7

Skip to content