Kintiškiai moksleiviai LMS konferencijoje Šiauliuose

Deimantė Grakauskaitė,
Kintų pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinė,
Kintų mokinių tarybos pirmininko pavaduotoja

Vasario 23-25 dienomis Šiauliuose vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Šiaulių padalinio surengta regioninė trijų dienų konferencija „Žinoti ir nenaudoti?“. Į ją buvo pakviesta daugiau nei 150 LMS savanorių iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Jos darbe dalyvavo ir 8 mokiniai iš Šilutės LMS padalinio, tarp kurių buvo du kintiškiai – Mantas Pleikys ir Deimantė Grakauskaitė.

Konferencijos atidarymas Šiaulių arenoje prasidėjo nigeriečio, ketverius metus gyvenančio Lietuvoje ir ieškančio geresnių studijų Toye Samson Abiodun paskaita. Jis dalinosi savo patirtimi apie tai, kaip reikia tikslingai siekti savo tikslų. Po to skubėta į Šiaulių universiteto biblioteką, kur vyko darbas grupėse. Čia buvo gilintasi į renginių komunikaciją, rinkodarą, atstovavimą ir projektų rašymą.

Vakare dalyvių laukė socializacijos. Pirmoje socializacijos dalyje vyko diskusijos su istorikais įvairiomis istorinėmis, pilietiškumą skatinančiomis temomis. Antroje – dalyviai pradėjo savo kelionę Hogvartsto burtų ir kerėjimo mokykloje, išsiskirstydami koledžais bei dalyvaudami komandos formavimo užduotyje. Šia tema iš Hario Poterio knygų, norėta paįvairinti nelengvus ateinančius darbus.

Antroji diena buvo skirta simuliacijoms Šiaulių universiteto auditorijose. Čia savanoriai turėjo progą veikti kaip visai naujas, atskiras LMS padalinys: dirbti komitetuose, organizuoti renginius, rašyti pozicijas ar projektus. Po ilgos dienos šiuose užsiėmimuose, visų laukė magiškas bendravimas, kurio metu buvo galimybė dalyvauti įvairiose Hogvartso mokyklos pamokose. Simuliacija – dalinis tikrovės atkūrimas, išskiriantis tik esmines realaus gyvenimo charakteristikas ir perkeliantis procesą į nerizikingą aplinką, taip suteikiant dalyviams galimybę mokytis, įgyti įgūdžių ir patirties. Socializacija – socialinės patirties perėmimas ir aktyvus atgaminimas individo veiklos ir bendravimo procese, individo tapimas visuomeniniu žmogumi, socialine būtybe.

Trečiąją dieną savanoriai dalyvavo protų kovose, išmintingai atsakinėjo į pateiktus klausimus bei sužinojo daug iki tol nežinomų dalykų. Vėliau visi kartu su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu, buvusiu Belgijos lietuvių bendruomenės pirmininku Arnoldu Pranckevičium diskutavo apie pilietiškumą, jaunimo galimybes, diplomatines patirtis, Lietuvos viziją ir Europos ateitį. Po šios diskusijos vyko konferencijos uždarymas, kurio metu visi smagiai leido laiką grupės „Ratai“ koncerte.

„Visos konferencijos metu dalyviai galėjo ne tik gilinti savo žinias jau išbandytose srityse, bet ir patikrinti savo jėgas naujose. Visa tai buvo daroma ne tik teoriškai, tačiau ir praktiškai. Tad tikimės, kad grįžę į atgal į savo padalinius, LMS savanoriai bus užsimotyvavę dirbti, o šios trys dienos, praleistos Šiauliuose, jiems tapo pačiu gražiausiu žiemos nuotykiu“, – baigiant konferencijos darbą sakė LMS Šiaulių padalinio atstovai.

Rinkodaros simuliacijos grupė nariai.
Rinkodaros simuliacijos grupė nariai.
Diskusija su Arnoldu Pranckevičium.
Diskusija su Arnoldu Pranckevičium.
Socializacijos stotelė ir karinis parengimas.
Socializacijos stotelė ir karinis parengimas.
Konferencijos uždarymo ceremonija.
Konferencijos uždarymo ceremonija.
Toye Samson Abiodun.
Toye Samson Abiodun.
Skip to content