„Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių“

Kovo mėnesį Kintų pagrindinė mokykla prisijungė prie visoje Lietuvoje vykdomos akcijos „Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių“. Akcijos tikslas – organizuoti ir vykdyti veiklas, skirtas stabdyti patyčias ir kitokį žeminantį elgesį.

Akcijoje dalyvavo ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupės, pradinukai bei 5-10 klasių mokiniai.

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Saulutės“ vaikai, padedami mokytojo Laimondo bei mokytojo padėjėjos Zitos, kūrė „Draugystės balioną“: vaikai klijavo savo nuotraukas, pirščiukais spalvino grupės oro balioną.

Priešmokyklinio ugdymo grupėje „Boružiukai“ vyko integruota veikla „Savaitė be patyčių“. Veiklą vedė sveikatos specialistė Audronė Venckienė ir mokytoja Sonata Rangienė. Veiklos metu pateikta informacija apie draugystę, gerą elgesį, kaip svarbu neįskaudinti kitų žodžiais ar savo elgesiu, o įskaudinus atsiprašyti. Padedant mokytojos padėjėjai Ilonai Venckienei vaikai iš įvairiaspalvių žiedlapių suklijavo Draugystės žiedelį. Vaikai pasižadėjo būti draugiškais ir nesityčioti iš kitų.

Pradinių klasių mokiniai klasių valandėlių metu su mokytojomis aptarė draugystės sąvoką, mokėsi, kad yra labai svarbu, kad vaikai nesityčiotų vieni iš kitų, elgtųsi gražiai ir būtų draugiški, piešė savo geriausią draugą.

Kovo mėnesį 5-10 klasių mokiniai dalyvavo projekte „Ar aš galiu?“, kurio veiklą vykdė psichologijos mokytojas, 5, 7, 9 klasių vadovas Laimondas Taroza.

6 klasės vadovė Jurgita Tamošiūnienė organizavo šeštokų susitikimą su policijos pareigūne Nerija Ropiene, susitikime aptarė patyčių ir smurto prevenciją. Mokiniai taip pat dalyvavo Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos organizuotame žaidime „Kiekvienas skirtingas, kiekvienas reikalingas“.

Aštuntokams ir dešimtokams klasės vadovė, psichologo asistentė parinko kelias temas: „Būti kitokiu. Rasizmas“. Mokiniai dvi pamokas žiūrėjo filmą apjungiantį abi temas „Tavo neapykanta” ir atsakinėdami į klausimus jį analizavo bei aptarė. Tai labai stipri tema atskleidžianti, kad būti kitokiu, būti geru ir išsiskiriančiu visoje masėje žmonių, gali sustabdyti pyktį, keisti netinkamas nuostatas, bei stabdyti patyčias.

Siekiant sumažinti patyčių paplitimą, turime dirbti visus metus, tačiau kasmet kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus. Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad patyčių tarp mūsų būtų mažiau.

Jurgita Tamošiūnienė,
Socialinė pedagogė

Skip to content