Kristijono Donelaičio „Metų“ skaitymai lietuvininkų tarme „Ir vėl saulelė…“

Sausio 15 dieną Kintų pagrindinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Ilona Papieviene lankėsi Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale. Mokiniai susidomėję apžiūrinėjo ir aptarinėjo veikiančias parodas. Literatūros parodą „Metų ir raštų ratas“, skirtą lietuvių grožinės literatūros pradininko, kunigo Kristijono Donelaičio 305-osioms gimimo metinėms paminėti, pristatė bibliotekininkė Nijolė Justienė. Pristatyta ir Kintų pagrindinės mokyklos šeštos klasės moksleivės Aristėjos Būdvydaitės piešinių paroda „Natiurmortai“.

Bibliotekininkė Vitalija Vyšniauskienė mokiniams pristatė virtualią parodą „Kristijono Donelaičio atminties keliu“, kurią 2013 metais parengė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Daiva Jucikaitė. Mokiniai klausėsi Kristijono Donelaičio „Metų“ skaitymų lietuvininkų tarme „Ir vėl saulelė…“

Renginio dalyviai papildė savo žinių bagažą, sužinojo daugiau faktų apie K. Donelaičio gyvenimą ir kūrybą. Buvo aptarta, kas būdinga rašytojo kūrybai, kokia autoriaus kūrybos reikšmė, kaip įamžintas K. Donelaičio atminimas.

Vitalija Vyšniauskienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Skip to content