Lietuvių liaudies patarlės atgyja

5 klasės mokiniai sausio mėnesį pradėjo pažintį su smulkiąja tautosaka ir jos žanrais. Atlikdami įvairias užduotis susijusias su etnine kultūra „Kahoot” platformoje mokėsi atskirti ir įvardinti smulkiosios tautosakos žanrus, atpažinti menines raiškos priemones (epitetą, palyginimą, personifikaciją, deminutyvą ir kt.) smulkiojoje tautosakoje, braižė mąstymo žemėlapį, dirbdami grupėse dėliojo lietuvių liaudies patarlių dėliones, analizavo jų reikšmes.

Sausio 19-ąją vyko netradicinė integruota lietuvių kalbos ir literatūros pamoka. Penktokai paniro į kūrybą ir piešė pasirinktų patarlių iliustracijas. Stengėsi vizualiai perteikti pagrindinę pasirinktos patarlės mintį. Vasario pradžioje bus rengiama virtuali mokinių darbų paroda „Patarlių išmintis”.

Vilija Ašmonaitė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Skip to content