Meninis teksto skaitymas – ir netradicinė pamoka netradicinėje aplinkoje, ir konkursas

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Jau nemaža metų mūsų mokykloje 5-10 klasėse vyksta integruotos lietuvių kalbos ir teatro pamokos „Meninis teksto skaitymas“. Jas iniciavusios mokytojos Asta Neimantienė ir Nijolė Sodonienė kelerius pastaruosius metus paįvairino vesdamos netradicinėje aplinkoje ir ne atskirose klasėse, o jungdamos po 2-3 pagal amžiaus grupes.

Sausio 17 dieną srautinę 5 ir 6 klasių meninio skaitymo pamoką Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame skyriuje įdomiai vedė mokytojos Asta Matvėjevienė ir Asta Neimantienė.

Tą pačią dieną srautinė pamoka vyko 7 ir 8 klasėms ir dvi integruotos 9 ir 10 klasėms mokyklos mokinių erdvėje – arbatinėje „Pušyne“. Kad mokiniai mažiau jaudintųsi, mokytojos Asta Neimantienė ir Nijolė Sodonienė pamokė naudingų pratimų, kad aiškiai tartų žodžius, įvairiu ritmu skaityti pluoštą lietuviškų greitakalbių.

Prieš eilėraščių skaitymą mokiniai klausėsi grupės „Aktorių trio“ dainų. Daugumai tai buvo ne tik būdas susikaupti, bet ir naujos žinios apie dainuojamąją poeziją.

Jaukioje mokinių erdvėje, arbatinėje „Pušyne“, skambėjo poezijos žodis, gaubiamas jaudulio, ryžto, drąsos ir tolerancijos. Kiekvieno mokinio pastangos buvo įvertintos ir pažymiu, o geriausiai skaičiusieji deleguoti į mokyklos meninio skaitymo konkursą.

Sausio 21 d. teatro vyresnioji mokytoja Asta Neimantienė mokinius sukvietė į mokyklos 5-11 klasių meninio skaitymo konkursą, kuris vyko Kintų Vydūno kultūros centre. Konkurso laureatais tapo 5-8 klasių grupėje Aristėja Būdvydaitė, Lukas Kasparavičius, Vakarė Goda Jusytė, Deimantė Grakauskaitė, 9-11 klasių grupėje Paulius Bakutis, Deimanė Rangaitė, o nugalėtoju – Laimonas Jucius.

01_5_6kl_pamoka
5-6 klasių mokiniai – pamokos „Meninis teksto skaitymas“ dalyviai.
02karol
Aštuntokas Karolis skaito mokyklos mokinių erdvėje.
03gytis
Gyčio klausosi 7-8 klasių mokiniai.
04deimaj
Deimantę, kaip ir kiekvieną skaitovą, „akino“ prožektorių šviesos.
05_7_8kl
Prieš eilėraščių skaitymą mokiniai klausėsi grupės „Aktorių trio“ dainų ir Astos Neimantienės patarimų.
06_9_10prat
Įvairūs pratimai jauduliui mažinti.
07_9_10greitak
Devintokai skaito lietuviškas greitakalbes.
08_9_10greitakal
9-10 klasių mokiniai greitakalbėmis mankštino kalbos padargus.
09_9_10_greitakalb
Greitakalbės dešimtokų kvartetu.
10_9_10pam_melita
Melita pamokoje skaito Alg. Kiminiaus „Išalkusį – pasotink“.
11_rasa
Dešimtokė Rasa išraiškingai P. Balčiūno eilėraštį „Jau“.
12_Skait
Konkurse Neringa jautriai perteikė S. Nėries „Tu nubusi“.
13_Skait3
Konkurse Mantas Pleikys skaitė J. Erlicko „Diena, kurios nebuvo“.
14_Skait4
Konkurse Deimantė išraiškingai apie laukimą R. Kuršytės kūriniu.
16_Skait1
Meninio skaitymo konkurso dalyviai.
S15_kait5
Vakarė Goda Jusytė konkurse skaitė apie pavasarį.
Skip to content