,,Pagauk profesinių galimybių vėją“

Įgyvendintas 2023 metų Kintų pagrindinės mokyklos Atviros jaunimo erdvės ,,NGD“ (,,Noriu. Galiu. Darau“) rajoninis projektas ,,Pagauk profesinių galimybių vėją“. Projekto tikslas – skatinti jaunų žmonių verslumą, pasiruošimą darbo rinkai, ugdyti drąsius, pilietiškus, aktyvius, suvokiančius sveikatingumo ugdymo(si) prasmę, nebijančius iššūkių jaunuolius. Projektą iš dalies finansavo Šilutės rajono savivaldybė.

Projekto lėšomis buvo įsigytas išmanusis televizorius, kompiuteris, kolonėlė ir prizas ,,Vaikų literatūrinės kūrybos ir piešinių konkursui „Tėviškė“, skirtam Vydūno 155 gimimo metinėms ir Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui“.

Įgyvendinto projekto veiklų nauda buvo itin reikšminga. Projekto metu vyko įvairios veiklos:

· skatinančios jaunimo emocinės sveikatos puoselėjimą („Įkvėpk pozityvo“ – motyvacinė sveikatingumo poilsio veikla, pasitelkiant technologijas ir meną, teatrą, motyvacinę muziką, šviesų terapiją. Veikla buvo skirta suprasti, kaip gebėti atsipalaiduoti be žalingų įpročių, socialinių tinklų bei telefono, iššūkių kupiname kasdieniniame gyvenime);

· lavinančios jaunų žmonių socialinių įgūdžius („Naktinis žygis Kintuose“ – žygis jaunimui, be telefonų, siekiant, kad šiuolaikinis jaunimas suprastų, jog gyvas bendravimas (ne virtualus) yra daug naudingesnis ir vertingesnis);

· puoselėjančios tvarumo idėjas (Kalėdinė dovana „Sukurk ir pagamink pats“ – pasitelkiant kūrybiškumą, inžinerines, technologines žinias puoselėjant tvarumo idėją);

· ugdančios jaunų žmonių verslumą („Verslo inkubatorius kitaip“, pabėgimo kambarys „Techno“);

· skatinančios jaunų žmonių pilietiškumą, ypač didelį dėmesį skiriant Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui paminėti (Vaikų literatūrinės kūrybos ir piešinių konkursas „Tėviškė“, skirtas Vydūno 155 gimimo metinėms, Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui: „Netradicinė skaitymo popietė bibliotekoje“, konkursas „Tėviškė“, „Žygis už laisvę“);

· ugdančios kritinį mąstymą, suteikiančios žinių apie gyvenimiškus sprendimus ir pasirinkimus („On“ – filmų popietės-diskusijos).

Projekto metu pasiekta jaunimo įtrauktis. Sukurta pridėtinė, išliekamoji vertė – jaunų žmonių verslumas, pasirengimo būsimai darbo rinkai gebėjimai padidėjo 28 %. Filmų popietės-diskusijos „On“ ir kitos ugdančios veiklos toliau vyks Kintų pagrindinės mokyklos Atviroje jaunimo erdvėje naudojant projekto metu įsigytą išmanų televizorių, kompiuterį ir kolonėlę. Jaunuoliai ir toliau lavins kritinį mąstymą, ugdys verslumą, finansinį raštingumą, pilietiškumą, sveikatingumą naudodami išmaniąsias technologijas, rengdami edukacinių filmų, vaizdinės medžiagos peržiūras.

Vilija Ašmonaitė,

projekto vadovė