„Robotika“ 3 ir 4 klasių mokiniams

Pirmąjį mokslų metų pusmetį 3 ir 4 klasių mokiniams vyko ,,Robotikos” užsiėmimai, kurių metu mokiniai mokėsi konstruoti ir programuoti robotus su „LEGO WeDo“ elektronikos konstruktorių rinkiniais.

Užsiėmimai susideda iš trijų dalių – teorinės, praktinės ir kūrybinės. Pirmiausia, mokiniai susipažįsta su taisyklėmis, sužino kas yra procesorius, motoras, LED lemputė, judesio ir pasvirimo jutiklis.

Užsiėmimų metu vaikai konstravo įvairiausius robotus: „Švytinti sraigė“, „Judantis palydovas“. Kūrė traukiamąjį robotą, kuris gali traukti objektą trumpą atstumą, konstravo buožgalvio modelį, žemės drebėjimo simuliatorių, galintį supurtyti pastatus, sraigtasparnį, kuris galėtų būti naudojamas oro sąlygų pažeistoje vietoje ir kitus judančius robotus. Mokėsi juos programuoti.

Moksleiviai ne tik konstravo, programavo, bet ir projektavo, įgavo kūrybiškumo, bendravimo, bendradarbiavimo, sprendimų ieškojimo, testavimo įgūdžių bei praktinės patirties.

Vitalija Vyšniauskienė,

neformalaus švietimo mokytoja