VIENOS PAMOKOS PIEŠINIŲ PARODA „VERBA“

Kintų pagrindinės mokyklos 9 klasės mokiniai, pasitinkant krikščioniškąją šv. Velykų šventę bei praėjus Verbų sekmadieniui, dailės pamokoje susipažino su šios pavasario atgimimo šventės vienu iš pagrindiniu simboliu – Verba. Sužinojo jos atsiradimo istoriją, rišimo ir komponavimo būdus. Kaip vertikalioje kompozicijoje iš gamtinių medžiagų liaudies menininkai komponuoja atsikartojimo elementus, kurie simbolizuoja atgimstantį gamtos rato ciklą. Klasėje, apžiūrėję tautodailės meistrų surištas kelias originalias verbas, naudodami spalvotas kreideles ir juodą pagrindą, per vieną pamoką sukūrė savo verbų kompozicijas. Ir iš karto klasės lentoje eksponavome, surengėme parodą. Gyvai pamatyti galima 12 kabinete. Negalinčius ten užsukti, kviečiame įvertinti eksperimentą šioje virtualioje parodoje.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja

Skip to content