„Žalioji“ pamoka 5-oje klasėje

Ingrida EŽERSKIENĖ,
biologijos mokytoja metodininkė

Vasario 25 d. mokykloje tradiciškai svečiavosi Nemuno Deltos regioninio parko ekologas Robertas Kubilius ir kartu su biologijos mokytoja Ingrida Ežerskiene penktokams vedė ‚,žaliąją“ pamoką „Aukštumalos pelkės atgaivinimas“.

Kiekvienas galime didžiuotis, kad gyvename šalia unikalios gamtinės vertybės – Aukštumalos aukštapelkės. Joje galime aptikti daug saugotinų gyvūnų ir augalų rūšių, kurie įrašyti į Raudonąją knygą.  Ekologas supažindino mokinius, kaip ir per kiek laiko susidaro aukštapelkė, kuo ji yra ypatinga ir kodėl ją reikia saugoti.

Prieš kelerius metus šioje vietovėje kilo gaisras ir iš 1000 ha vertingos gamtinės teritorijos suniokojo apie 200 ha. Todėl kiekvienais metais penktokai dalyvauja aukštapelkės atgaivinime.

„Žaliosios“ pamokos metu kiekvienas pasodino durpinį augalą kiminą, jį porą mėnesių prižiūrės ir puoselės, o  balandžio pabaigoje pasodins gaisro nuniokotoje aukštapelkėje.

Skip to content